Prezent dla babci i dziadka handmade

W tytule jeszcze powinno być przez 4-letnią wnuczkę… z niewielką pomocą, frajdą i kilkukrotną utratą cierpliwości rodziców:).

Szanowne babcie i dziadkowie – bardzo proszę nie czytać tego posta.

Niestety nie mam zdjęć z procesu powstawania naszych dzieł, bo przy wspinającym się na wszystko Adamie, sztucznym oświetleniu, tonie wycinanek, poklejonym stole i rozsypanym brokacie ta fotorelacja byłaby słaba. Uwierzcie! Mam za to prawie gotowe prezenty od Ewci i Adama dla Babć i Dziadków z okazji ich święta.

Zawieszki/ breloczki. Koraliki z IKEA (takie) pozwoliły na stworzenie pierwszej części prezentu. Wcześniej wszystkie rodziny w okolicy dostały choinki z koralików. Na naszej choince wisiały pierwsze literki naszych imion z koralików. Dla przyjaciółki z przedszkola Ewa koniecznie musiała zanieść serduszko z koralików. Podsumowując: koraliki rządzą:)! Są super! Dla babć Ewcia ułożyła serduszka, dla dziadków (z pomocą Taty): samochody. Tzn. to miały być samochody:). Następnie były poszukiwania literek: babcia Ala, babcia Janka, dziadek Piotrek i dziadek Wiesiu. Było z czego wybierać:). W zestawie od Goki jest aż 300 literek. Dzięki koralikom i literkom zrobiliśmy zawieszki/breloczki – jak kto woli:).

Śnieżne kule, tzw. „ZŁOTKA”. Słoik, woda, brokat, figurka, klej. Tyle tyle. Dodatkowo do wody dodałam kilka kropelek gliceryny, żeby brokat wolniej opadał. Figurek i innych małych niepotrzebnych bajerów u nas pod dostatkiem, więc zrobiłyśmy z nich użytek. Mały słoiczek też się znalazł – zwłaszcza po koncentracie, którego mój mąż pochłania dużo! Brokat kupiłam w sklepie papierniczym (różowy i srebrny) – łączny koszt 2 zł. Gliceryna z apteki – koszt 2,50 zł. Klej kropelka w żelu akurat był w domu. Do zakrętki przykleiłam Maszę oraz Rainbow Dash. Odczekaliśmy godzinę. Ewa wsypała świecidełka do słoiczka, wkropiła glicerynę. Ja zalałam wodą. Marcin zakręcił. Na razie figurki się trzymają, ze słoików nic nie cieknie. Liczę na to, że prezenty dotrwają do Święta Babć:). Polecam!

Stojaki na karteczki – NIEZAPOMINAJKI. To prezenty dla dziadków. U nas powstał lew i żabka. Użyłyśmy kolorowego bloku technicznego, tektury/okładki bloku (do podpórki), kredek, kleju MAGIC i kolorowych samoprzylepnych karteczek. Na pierwszej kartce oczywiście podpis Ewy, tzn Ewy.D.:) oraz kwiatek.

Moje oko bardzo cieszą. Wiem, że i babcie, i dziadkowie również będą zadowoleni:).

A Wy jakie szykujecie niespodzianki z okazji Dnia Babci i Dziadka?

 

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s