Nowa rzeczywistość:)

 

Moje ciążowe dni wyglądały zuuupełnie inaczej niż teraz. Spałam najczęściej do 11. I nie miałam wyrzutów. Po pierwsze musiałam odpoczywać. A po drugie wszyscy mówili „wyśpij się na zapas” – tak więc stosowałam się do dobrych rad:). Potem raczyłam się pysznymi kolorowymi kanapkami albo innymi pysznymi śniadaniami. Następnie miałam czas na relas- tak dla odmiany:). Książka, serial w tv, szoping – w zależności od potrzeby i nastroju:). Następnie odbierałam moje starsze dziecko (wow! Jak to brzmi?) z przedszkola i razem się sobą zajmowałyśmy. Czasami lody albo gofry, a po powrocie do domu puzzle, farby, układanki, książeczki, malowanie buzi, bańki i…co tylko sobie wymyśliłyśmy. Było super.

Teraz jest…też super, ale bardzo inaczej. Sypiam zazwyczaj do 9, max.9:30- z tym że w nocy mam dwie półgodzinne pobudki. Dużo czasu spędzam na zmienianiu pieluch, śniadanie jem w biegu pomiędzy karmieniem, odciąganiem mleka, myciem zębów, składaniem prania a przewijaniem. Ciężko mi się czasowo wyrobić, żeby zdążyć po Ewcię do przedszkola – mimo, że bardzo się staram! Nasz wspólny czas to najczęściej spacery z wózkiem – korzystamy z pogody.

Nie da się ukryć, że dużo się zmieniło… i że dziecko, nawet to kolejne wywraca świat do góry nogami. Jest łatwiej – bo mniej więcej wiedziałam, czego się mogę spodziewać. Ale nadal jest to bardzo duża zmiana! I mimo, że nieraz brakuje mi czasu, uważam, że to wszystko to kwestia zorganizowania się. Ja się organizuję w wolniejszym tempie, bo to nasz czas. Czas, który mija tak szybko i nigdy nie wróci. I chcę się nim delektować, wręcz upajać (czy to dziwne?) i choć bywa ciężko, to chcę go zatrzymać. Daję więc sobie czasami spokój ze ścieraniem kurzu, składaniem prania czy opróżnianiem zmywarki.

Są w życiu ważniejsze rzeczy…

Aviary Photo_131408749484674173.jpg

2 myśli na temat “Nowa rzeczywistość:)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s