25 finał.

Znowu piszę po fakcie – ale „orkiestrowy” okres cały czas trwa, niektóre aukcje i zbieranie pieniążków również, więc na szczęście zdążyłam!

Taki jubileusz i taka afera!

Staram się nie poruszać żadnych niebezpiecznych i niewygodnych tematów na tym blogu. Niewygodne są zdecydowanie te związane z polityką i z kościołem. No ale w tym temacie muszę się wypowiedzieć. Choć nie jest on bezpośrednio związany z polityką i kościołem. A jednak jest… Nie znam genezy powstania tego dziwnego konfliktu i ogólnego zniesmaczenia wokół WOŚP. Natomiast na szczęście otoczenie, w którym się obracam utwierdza mnie w przekonaniu, że myślą tak jak ja. Dlatego nadal nie rozumiem dlaczego TVP wspomniała o WOŚP tylko w 14-sekundowym materiale?!?! TVP – która jest publiczna, dostępna dla wszystkich, powinna być „PRAWDZIWA”. Nie rozumiem. Jak najbardziej rozumiem TVN, który okazało się, że ma serce i mózg. Wsparł akcję, która gromadzi przed TV i na rynkach wszystkich miast w Polsce (i kilku na świecie) miliony osób. Zrobił sobie dzięki temu superreklamę – i ekstra! W takim celu – POPIERAM!

Co do zasadności działalności fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy to na własnym przykładzie potwierdzam, że działa sprawnie i rzeczywiście dostarcza do szpitali wymagany sprzęt. Miałam „przyjemność” leżeć w szpitalu wtedy, kiedy Ewa się urodziła: inkubator, w którym leżała lecząc żółtaczkę oznaczony był magicznym serduszkiem, sprzęt, który zbadał jej słuch również. Wiadomo, że sam sprzęt nie wystarczy, że konieczny jest „czynnik ludzki”. Ale m.in. gdyby nie fundacja neonatolodzy oraz pediatrzy nie mieliby na czym pracować. Państwo nie jest w stanie wyposażyć szpitali w niezbędne do ratowania zdrowia i życia narzędzia. A my jesteśmy tylko nieskomplikowanym „przypadkiem” medycznym. Także pomyślmy o tych „skompilowanych”: wcześniakach, dzieciach urodzonych z ciąż mnogich, z wrodzonymi wadami… A co myślę o tym, że ktoś na tym zarabia? No to dla mnie logiczne. Skoro jeden człowiek organizuje przetargi i konkursy, inny wyszukuje konkurencyjnych producentów i oferentów, jeszcze inny wybiera najlepszy pod jakimiś względami sprzęt, ktoś kolejny szuka placówek, którym sprzęt zostanie przekazany, ktoś kolejny organizuje i aktualizuje stronę interentową, następna osoba zamawia koszulki/kartoniki/naklejki i inne niezbędne rzeczy, no to heloł?!?! Oni pracują tak, jak my. I nie robią tego tylko przez jeden dzień w styczniu co roku – pracują przez cały rok. I przez cały rok organizują ten event, aby pobijać nowe rekordy!

Oby to wszystko trwało zawsze. WOŚP jesteście super. Trwajcie zawsze. I o jeden dzień dłużej!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s