Wakacje w Polsce też są super!

Takie mam zdanie od zawsze. Odkąd, jako szalona osiemnastka z najwierniejszą towarzyszką szalonych wypadów do Władka – Izą – pokochałam polskie morze. Wtedy może nawet nie samo morze, ale imprezy na plaży, wakacyjny czyt. nocny tryb życia i nowe znajomości:)! Ale to były czasy! Później dorosłam do tego, że morze mnie wycisza i pozwala odpocząć. Prócz przepięknych widoków ze słońcem w tle, szum fal działa na mnie wręcz kojąco. Od kilku lat maj/początek czerwca to idealny czas na nasze wakacje. Nie zawsze dopisuje nam pogoda, ale korzystamy z pustych plaż, braku korków i mniej zatłoczonych kurortów.

W tym roku całkiem spontanicznie nasze wakacje spędziliśmy w Gdańsku. Dla wielu brzmi to niezbyt wakacyjnie, bo przecież Gdańsk to miasto. Ale my odpoczynek w bardzo cichym i urokliwym miejscu, połączyliśmy z szybkim zwiedzaniem. Nasz hotel był na prawdziwym odludziu, niby tylko 15 km od centrum ale zdecydowanie wygrały cisza, spokój i zupełnie „niemiejskie” klimaty! Plaża była czysta, zadbana i puściusieńka! Udało nam się nawet znaleźć bursztyny! Zahaczyliśmy o ogromną salę zabaw, gdzie trafiliśmy na czas, kiedy 30-osobowa grupa przedszkolaków kończyła zabawę. Byliśmy zupełnie sami – mogliśmy wyskakać się na trampolinach do woli! Mieliśmy też wielką frajdę ze zwiedzania gdańskiego ZOO (małpy najbardziej przykuły naszą uwagę). Zwiedziliśmy piękną starówkę. Płynęliśmy tramwajem wodnym, oglądaliśmy duuużo statków – to była frajda! Byliśmy na Westerplatte. Zaliczyliśmy Sopot i molo. W drodze powrotnej obejrzeliśmy „domek do góry nogami” i Skansen w Szymbarku.

Zwiedzajmy Polskę.Pokazujmy ją naszym dzieciom. Pokazujmy zabytki, miejsca związane z historią, muzea. Pokazujmy też, że są inne place zabaw, inne rozrywki, że w innych miejscach ludzie inaczej się bawią. I że to też jest fajne!

Poland is beautiful!

Jedna myśl na temat “Wakacje w Polsce też są super!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s